Lila Yazılım |  Lila Muhasebe |  Lila Özel Eğitim 
Lila Yazılım Yardım 
Ana Sayfa
Lila Ticari Yazılım 3.0.0
Lila Teknik Çözüm Merkezi
Lila Özel Eğitim 3.0.1
info@lilayazilim.com

Lila Özel Eğitim 3.0.1 > Genel Tanımlar > İlçe - Semt Tanımları

Bu Bölümde İlçe Semt Tanımları yapılır. Ilçe-Semt Bilgisi, Kütük defterinde Öğrenci Adres bilgileri girilirken kullanılır.

Burada Arama alanından istenilen İlçe Semt Tanımına daha hızlı ulaşabilirsiniz. 

Kapalılarıda göster: Daha Önceden Pasif hale getirilmiş llçelerin listelenmesi istendiğinde seçilmelidir.

Adına göre Sıralı değil ise sütun adlarına tıklayarak o sütuna göre sıralamayı yapabiliriz.
YENİ İLÇE TANIMI GİRİŞİ

Yeni ilce Semt tanımı eklemek için
işlem butonlarından Yeni ile yapılır.


KAYIT DÜZELTME

Var olan Ilçeler ile ilgili düzeltme veya bilgi değişikliği yapmak için Liste alanında ilgili kayıt seçilerek  işlem butonlarından düzelt butonu ile düzeltme ekranına gidilir.

KAYIT SİLME

İlçe kaydı silmek için Liste alanında ilgili kayıt seçilerek  işlem butonlarından Sil ile ilçe bilgisi silinir.Eğer Silinecek ilçeye ait semt tanımı yapılmış ise kayıt silinmez.Öncelikle ilgili kayıta ilişkin tanımlanmış semt tanımları silinir.Sonra Ilçe kaydı silinir.

SEMT TANIMI GİRİŞİ

İlçe Tanımı yaptıktan sonra, Ilgili Ilçeye ilişkin sem tanımı yapmak için Liste alanında  ilçe üzreine tıklayarak Semt tanımı ekranına gidiyoruz. Islem butonlarından Yeni butonu ile seçtiğimiz ilçeye ait Semt tanımlarını ekleyerek Islem butonlarından Kayıt Butonu ile kayıt ediyoruz.Böylelikle Semt tanımıda yapmış oluyoruz SEMT KAYIT DÜZELTME

Var olan Semtlerle ile ilgili düzeltme veya bilgi değişikliği yapmak için Liste alanında ilgili kayıt seçilerek  işlem butonlarından düzelt butonu ile düzeltme ekranına gidilir.

SEMT KAYIT SİLME

Semt kaydı silmek için Liste alanında ilgili kayıt seçilerek  işlem butonlarından Sil ile semt bilgisi silinir.Eğer Silinecek Semt Kütük defterinde kullanılmış ise kayıt silinmez.