Lila Yazılım |  Lila Muhasebe |  Lila Özel Eğitim 
Lila Yazılım Yardım 
Ana Sayfa
Lila Ticari Yazılım 3.0.0
Lila Teknik Çözüm Merkezi
Lila Özel Eğitim 3.0.1
info@lilayazilim.com
Lila Özel Eğitim 3.0.1 > Sık Sorulan Sorular > S.S.S. 3 : Yeni Rapor Nasıl Eklenir?
Ekstra Bileşen Nedir? Ekstra Bileşenlere Nasıl Ulaşabilirim? Ekstra Bileşenleri bilgisayarımda kullanmak istiyorum.Ne yapmalıyım?

Lila Yazılım Lila Özel Eğitim Otomasyonu programı ile ilgili kullanıcı talepleri doğrultusunda program üzerine eklenebilecek bir takım raporlar ve ek programlar geliştirir.Dileyen kullanıcılar bu bileşenleri http://www.lilayazilim.com/?a=8  adresiden inceleyerek, seçtikleri bileşenleri programlarına dahil edebilirler.

Ekstra Bileşen Nedir?

Ekstra bileşen Lila Özel Eğitim Otomasyonu programına uyumluluk, içerik ve kullanım zengiliği katmak amacı ile geliştirilmiş ropor yada program bileşenleridir.

Ekstra Bileşenlere Nasıl Ulaşabilirim?

Ekstra bileşenleri http://www.lilayazilim.com/?a=8 adresinde güncelleme içerikleri alanının altında görüntüleyebilirsiniz.Bu bileşenler yanlarında bulunan Önizleme alanlarından incelenerek dilenirse programa dahil edilebilirler. 

Ekstra Bileşenleri Bilgisayarımda Kullanmak İstiyorum.Ne Yapmalıyım?

Programınıza eklemek istediğiniz bir bileşeni yanında bulunan Indir yazısına tıklayarak bilgisayarınızın masaüstüne indiriniz.

Indirdiğiniz ekstra bileşeni sıkıştırılmış klasör formatından çıkarınız.Çılarılan dosya uzantısı (*.lor) olan dosya programınıza eklenmek için hazırdır.

Bu dosya Lila Özel Eğitim Yönetim Paneli(Yedekleme Işlemleri için kullandığınız panel) aracılığı ile programa eklenir.Bunun için önce Lila Özel Eğitim Yönetim Panelini açmalısınız.Veritabanına bağlanma işlemlerini tamamladıktan sonra panel üzerindefare imleci ile üzerine gelindiğinde "Rapor Yönetimi" ifadesi beliren bir ikon bulunmaktadır.

Rapor Yönetimi ikonuna tıklandığı takdirde "Rapor Yönetimi" ekranı karşınıza gelecektir.

Rapor Yönetimi  ekranı üzerinde "LOzelWeb" veritabanı seçili durumda iken sağ tarafında bulunan Rapor Ekle ikonuna tıklayınız.FormRaporAdd ekranı açılacaktır.Bu ekran üzerinde Seç ikonuna tıkladığpınızda ise eklemek istediğiniz ve daha önce masaüstünüze çıkardığınız  " *.lor " uzantılı dosyayı bularak seçiniz ve "Aç" ikonuna tıklayınız.

 

Eklemek istediğiniz tüm rapor bileşenleri için aynı işlemi yapabilirsiniz.Programınıza eklediğiniz rapor bileşenini masaüztünüzden silebilirsiniz.

"Yuıkarıdaki işlemlerde hata alıyor ve başaramıyorsanız bilgisayar yöneticinize danışınız."