Lila Yazılım |  Lila Muhasebe |  Lila Özel Eğitim 
Lila Yazılım Yardım 
Ana Sayfa
Lila Ticari Yazılım 3.0.0
Lila Teknik Çözüm Merkezi
Lila Özel Eğitim 3.0.1
info@lilayazilim.com

Lila Özel Eğitim 3.0.1 > Planlama > Planlama

Planlama programın önemli alanlarından bir tanesidir. Raporlardan alınan liste ve dökümanların bir çoğu burada tanımlamış ve düzenlemiş olan yapıya göre listelenir.

Planlama kısmında planlama seçeneği seçildiğinde planlama penceresi açılır.Planlamaya Ekle:Planlamada seansları yerleştirmemizi sağlar bunun için seans kutusundaki seansın seçili olması gerekir.Öğrencinin hangi gün ve saatte ders alabileceğini belirtmemizi sağlar.Planlamadan Çıkar:Planlamaya eklemiş olduğumuz herhangi bir seans' ı fareyle seçerek planlamadan çıkar dediğimizde o seans planlamadan silinir. Temizle:Döneme ait yapılmış olan tüm planlamayı siler.Diğer Dönemden Al:Diğer döneme ait planlamayı bu döneme alır.Kayıt:Planlama üzerinde yapmış olduğumuz tüm değişiklikleri kaydeder.

Derslik: Derslik adlı açılır kutucuk seçildiğinde o derslikte eğitim alan öğrencilerimizin seansları gelecektir. Planlamada derslik Tanımı kullanabilmek için Sistem Menüsü/Firma Tanımları/Parametreler bölümünden Planlamada Derslik Kullan kutucugu seçilir ve Planlamada dersik Tanımları gelmiş olur.


Bölgeler:Bölgeleri de dikkate alarak seçilen bölgeye ait öğrencilerin planlamasını gösterir.

 

Adımlar halinde yapılması gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

Eğitimci belirlenir. Daha sonra eğitimcinin öğrencileri yan tarafta listelenecektir. Eğer listelenmiyorsa parametre tanımlarında girilmesi gereken bir yerde eksik alanlar mevcuttur.

Bu eğitimcinin öğrencilerinin de yan tarsafta alması gereken seans saatleri gelecektir.

Bu seansları planlamaya dahil etmek için eğitimcinin yanındaki kutuyu işaretleyip daha sonra o eğitimciye verilen öğrencilerden birini seçip (yanındaki kutucuğu işaretleyerek) ona ait seans saatini belirleyip (üzerine tıklayıp) son olarak hangi tarih ve hangi saatte alması gerekiyorsa gidip o saate sağ tıklayıp planmaya ekle seçeneğine tıklanır ve böylelikle işleminizin ilk adımı gerçekleşmiş olur. Her eklenilen seanstan sonra öğrencinin alması gereken saatler eksilecektir. Sağ tarafta da almış olduğu seans saatleri gözükecektir. Eğer herhangi bir seans saatini iptal etmek istiyorsak da planlamadan çıkar  seçeneğini işaretlememiz yeterli olacaktır.

Eğitim Grubu:Grup eğitimi alan öğrencileri planmada görmek için Parametre Tanımları/Eğitim Grup Öğrenci Tanımı alanında grup eğitimi alan ögrenciler ve eğitimciler  belirlenir bu işlemden sonra planmada Eğitim Grup Tanımı alanında Grup egitimleri  seçilir planmaya eklenir. 

 

Plan Detayı:Planlamada  seans verilen ögrencinin mause üzerinde sağ tıklandıgında plan detayı tıklandıgında ögrencinin aldıgı ders saati eğitimcinin adı soyadı ve hangi öğrencilere hangi eğitimci alındığı görülür.


Bu alanda Öğrenciler Planlamaya eklendikten sonra  Öğrencilerin üstüne gelip tıklandığında hangi saatler arası derslere girdiği,senas tipini ve eğitimcisini görünür.Örnegin(Saat (09:00-09:45)/Seans tipi (BİREYSEL)/Eğitimciler ARİF AKÇAY)(BAĞCILAR) ve öğrencinin hangi semtden  olduğu gözükür. 


Planlamada O güne ait Servis Çizelgesi:Bu alanda planlaması yapılan öğrencinin üstüne gelinip mause ile tıklandıgında seans tipi BİREYSEL veya Grup seanslı alan öğrencilerin Semtleri ve Mahallesi gözükür.