Lila Yazılım |  Lila Muhasebe |  Lila Özel Eğitim 
Lila Yazılım Yardım 
Ana Sayfa
Lila Ticari Yazılım 3.0.0
Lila Teknik Çözüm Merkezi
Lila Özel Eğitim 3.0.1
info@lilayazilim.com

Lila Özel Eğitim 3.0.1 > Fatura İşlemleri > Faturaları Oluştur

Fatura işlemleri/fatura olustur bolumunden yapılır. İşlem butonlarından  öğrenciler seçilir ve oluştur  butuna tıklanır.Dönem Aralığı:Aylara göre ve hangi döneme ait ise ay seçimi yapılır.o döneme ait faturaları yukarıda belirtilen alandaki gibi yapılır.FATURA TARİHİ:Kesilcek olan  fatura tarihi girilen alandır.Başlangıç Fatura NO:Bu alanda faturanın fatura numarası  girilir.
Oluşturma Sırası:Ögrencinin adına göre veya numara sırası göre oluşturulur bu alanda bu seçilir.

İptalleride Göster:İptal edilen fatura görmek isteniyorsa İptalleri Göster butonuna tıklayıp  İşlem butonlarından  LİSTELE butonuna tıknlanır.Yazdırma Formatı:Faturayı yazdırmadan önce sürekli forum fatura formatı veya diğer yazdırma formatı seçilir bu alanda faturanın yazdırma formatı belirlenir.
FATURA OLUŞTUR:

İşlem butonlarından  Fatura oluşturulacak öğrenciler seçilir,fatura tarihi girilir,Başlanğıç fatura numarası girilir,oluşturma sırası seçilir,yazdırma formatı seçilir. 

Fatura ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra oluştur butonuna basıldıgında faturayı oluşturur.FATURAYI İPTAL ET:

Daha önceden oluşturulmuş olan faturanın iptali işlemini gerçekleştirir.

Daha önceden olusturulan faturayı iptal etmek için oluşturulan faturayı seçip yanındaki kutucuk işaretleri İşlem butonlarından  İPTAL ET butonuna tıklandıgımızda seçili olan fatura iptal edilir.FATURAYI DÜZELT:

Fatura üzerindeki herhangi bir öğrenciye ait bilgileride değişiklik  yapmak istendiginde kullanılır.

Bu işlemi yapmak için oluşturalan öğrenci faturası üzerinde yanındaki küçük kutucuk işaretlenir ve  İşlem butonlarından  DÜZELT butonuna tıklanır.Fatura üzerindeki değişikleri yaptıktan sonra kayıt butonuna tıklanır ve değişikler kayıt olur.
FATURAYI DÜZELT EKRANINDA YAPILABİLCEK İŞLEMLER:

Öğrenci ait faturada Fatura Tarihi,Fatura No,Müşteri Bilgisi(hangi Ram merkezi baglı oldugu vb),Seans Tipi, Miktar,Birim Miktar, Tutar,Satır Ekle,Satır Sil değişikleri yapabiliriz.
SATIR EKLE: Öğrenciye ait faturada başka bir seans daha eklemek için bu alanda satır ekle butonuna tıklanır seans tipi ve miktar birim fiyat belirlenir ve KAYIT butonuna tıklanır.
SATIR SİL: Ögrenciye ait faturadaki satırı silmek için var olan satırın yanındaki küçük kutucuğa tıklayarak  İşlem butonlarından  SATIR SİL butonuna tıkladığımızda satırı silmiş oluruz.FATURAYI SİL:
 
Seçili  olan bir öğrenciye ait fatura bilgisin iptal edilmesini sağlar.

Var olan ögrenciye ait faturayı silmek için faturanın yanındaki küçük kutucuk seçilir  İşlem butonlarından   
SİL butonuna tıklanır.MÜŞTERİ  BİLGİSİ:

Faturaları oluştur penceresinde listelenen müşteri bilgi kısmında görünmesi istenen ayrıntıları seçenekli olan pencereden işaretlenip görüntülenmesi sağlar.

Faturaya bu bilgileri eklemek için oluşturulan fatura seçilir İşlem butonlarından MÜŞTERİ BİLGİSİ butonuna tıklanır karşımıza gelen alanda Ad Soyad.T.C Kimlik No,Velisi,Veli T.C Kimlik No,Adres bilgileri faturaya eklenir.FATURA YAZDIRMA:

Fatularda yer alan öğrencilerin listesini yazıcıya gönderir. 

Oluşturulan Ögrenci faturası kenarındaki küçük kutucuk işaretlenir ve İşlem butonlarından YAZDIR butuna tıklanır yazdırma ekranına gider ve dosya menüsünden yazdır butuna tıklanır  faturayı yazdırmaya başlar.

FATURA YAZDIRMA EKRANINDA BASKI ÖN İZLEME:
Yazdırma ekranında faturadaki kenar boşlukları ayarlamak veya kağıt genişliğini yapmak için Baskı Ön izleme Butonuna tıklayarak  yapılır.